Inwestycja Wolfs w największe media polonijne na Wyspach

Dwa portale informacyjne, agencja eventowa i radio dla Polonii na Wyspach – Grupa Medialna STAR – to najnowsza inwestycja Wolfs FPE, a zarazem konsekwentnie realizowana strategia obecności Wolfs na rynku brytyjskim. Grupa medialna STAR to rarytas wśród mediów skierowanych do Polonii na który składają się cztery podmioty – Radio Star, portal informacyjny TwojaAnglia.co.uk, portal eventowy Ferfun.co.uk oraz agencja eventowa STAR. GM Star powstało w lipcu 2013 roku dzięki zaangażowaniu i determinacji ludzi z pasją a przede wszystkim Marcina Marchelskiego. Jako twórca Radia Star pozostaje do tej pory dyrektorem programowym i odpowiada za jego rozwój. A obecnie jest to jedno z najprężniej działających polskich mediów internetowych w UK. Wraz z portalem TwojaAnglia.co.uk tworzą silną grupę medialną, która jest dobrze znana Polakom w Wielkiej Brytanii.

 

Grupa Medialna Star swoje działania kieruje do Polonii zamieszkującej Wielką Brytanię. Idea jej przyświecająca opiera się na dostarczaniu informacji oraz rozrywki słuchaczom i czytelnikom polskiego pochodzenia. W Radiu Star zarówno muzyka, jak i autorskie audycje radiowe jednocześnie nawiązują do brytyjskiej codzienności oraz polskiej rozrywki. Dziennikarze dbają o stały kontakt ze swoimi odbiorcami, często organizują i uczestniczą w imprezach oraz akcjach skierowanych do Polaków w UK. Przykładowo audycja StarŚcisk w Radiu Star polega na przekazywaniu życzeń i pozdrowień skierowanych do innych, co zacieśnia więzi Polaków w UK jako odrębnej społeczności a jednocześnie równie często wciąga do zabawy brytyjskich przyjaciół. Jako medium nie tylko informuje o rzeczach ważnych ale również integruje Polaków za granicą.

 

Portal TwojaAnglia.co.uk pełni podobną funkcję. Przede wszystkim informuje o ważnych wydarzeniach z rodzimego kraju ale również z Wielkiej Brytanii i reszty świata. Jako, że wciąż wielu Polaków w UK nie najlepiej włada językiem angielskim, portal TwojaAnglia.co.uk staje się stroną pierwszego wyboru. Jest też platformą wymiany informacji pomiędzy Polakami zamieszkującymi UK, co szczególnie widać po prężnie działającym fanpage na Facebooku Twojej Anglii, gdzie użytkownicy umieszczają ogłoszenia oraz żywo komentują newsy, jak również uczestnikiem wielu eventów o charakterze polonijnym. Patronuje i sponsoruje wydarzenia polskie w Wielkiej Brytanii, uczestniczy w akcjach charytatywnych wspierających Polaków w UK a jej dziennikarze są wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla Polonii.

 

To, co wyróżnia grupę medialną Star to przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą. Swoją pracę opierają na szerokim doświadczeniu zdobywanym w największych rozgłośniach radiowych, ogólnopolskich gazetach i światowych telewizjach. Marcin Marchelski, nim związał się z Radiem Star pracował dla Radia Eska oraz Radia Złote Przeboje ucząc się fachu od najlepszych. Tam zdobywał doświadczenie, szlifował warsztat dziennikarski i uczył się jak tworzyć radio od podstaw. Gosia Prochal, prezenterka i dziennikarka Radia Star, obecnie współpracuje z BBC News England, gdzie tworzy lokalne newsy. Swoje umiejętności zdobywane w ogólnoświatowej telewizji przekłada na pracę w Radiu Star.

Dziennikarze portalu TwojaAnglia.co.uk są osobami z niezwykłą pasją do pisania, wpływania na rzeczywistość wokół. Tworząc i prowadząc portal korzystali z wcześniej nabytego doświadczenia i umiejętności zdobywanych w prasie oraz portalach internetowych. Redaktor Prowadząca Adrianna Wernik pracowała w lokalnych oddziałach Gazety Wrocławskiej oraz Polska The Times angażując się w sprawy mniejszych społeczności, co udaje jej się przełożyć na kontakt z Polonią w UK.

 

Grupa medialna Star przyciąga również specjalistów innych dziedzin. Ostatnio do jej zespołu dołączył Piotr Szymkowiak, do niedawna wieloletni dyrektor Działu Agencyjnego Time Sp. z o.o. Człowiek, który tworzył całą sieć handlowo-agencyjną Radia Eska pracuje obecnie na jeszcze większy sukces Grupy Medialnej Star. W niedługim czasie jej rozpoznawalność ma sięgać znacznie dalej niż tylko po brytyjskiej stronie granicy.

 

Pomysłodawcy GM Star planują rozszerzyć działania medialne do wszystkich skupisk polonijnych na całym świecie. Działając lokalnie planują mieć oddźwięk globalny. Głęboko wierzymy w powodzenie tego biznesu!

Masz pomysł na biznes?

Skontaktuj się z nami, zobaczymy co możemy dla Ciebie zrobić.

Newsletter
Bądź na bieżąco.
Bez spamu - tylko ważne informacje.

FreshMail.pl